Serkan Perde

15 yılı aşkın tecrübesiyle İzmit merkezinde hizmet veren Serkan Perde'yi gezmeden çeşitlerini incelemeden karar vermeyin. Güven ve kaliteyi bir araya getiren işletme anlayışı ile kurulduğumuz günden bu yana müşteri odaklı çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Dekorasyonda perde hangi sıralamada olmalı?

Perde için bir sıralama söz konusu olmamakla birlikte, sona bırakmanız kumaş ve model seçimini sizin ve bizim için kolaylaştırıcı etkendir. Dekorasyonun bütününü gördükten sonra klasik veya modern bir tasarım mı yada ne tür kumaş seçmemiz gerektiği konusunda kolay karar vermemize yardımcı olur.

Perde seçiminde neye dikkat edilmeli?

Perde seçimi, evin dekorasyon şekline, sizin tercihlerinize ve perdecinizin önerilerine göre yapılmalıdır. Pencere yapısı ve odanın kullanım amacı perde seçiminde önemli etkendir.

Duvar rengi perde seçimine etken midir?

Duvar rengine göre iki türlü seçim yapabilirsiniz. Birincisi duvar renklerinde kumaş ve tül tercihleri yapılabilir. İkincisi ise zıt tonlarda kumaş ve tül kullanmanızdır. Birinci seçenekte perdeleriniz çok belirgin olmamakla birlikte evinizde derinlik ve yumuşaklık izlenimi verir. Zıt tonlar ise perdelerinizin daha belirgin olmasını sağlar. Beyaz tüller ise fon perdelerin altında renkleri ortaya çıkarabilmek için her koşulda tamamlayıcı olarak kullanılabilir. Duvar rengi dışında parke, mobilya, aydınlatma sistemleri ve halı da önemli etkendir.

Evinize veya ofisinize uygun perde seçmeden önce aklınızdaki soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

İster tek oda isterseniz büyük projelerde Serkan Perde'den fiyat almadan karar vermeyin.
Hızlı İletişim

Pencere tipi perdede önemli midir?

Evet pencere yapısı perde modeli ve tasarımı için önemli bir etkendir. Yere kadar olan camlar, fransız balkonlar, giyotin pencereler, geniş ve yüksek pencereler, açılır kanatlar balkon kapıları, perde tasarımında önemli rol oynar. Örneğin açılır kanat ile tavan arasında yeterli pay olmayan pencerelerde katlamalı perde uygulanamaz. Pencere üzeri ile tavan arasında en az 30-35 cm pay olmalıdır. Yere kadar olan camlarda katlama perde yerine dikey tül perde veya kumaş perde tercih edilmesi daha doğrudur.

Modern tasarımlarda perde seçimi nasıl olmalı?

Modern dekore edilmiş evlerde ahşap aksesuarlardan çok metal aksesuarlara rastlama olasılığımız yüksektir. Bu yüzden metal perdeliklerle tasarlanmış modeller tercih edilebilir. Japon, panel, katlamalı ve dikey perde sistemleri de modern dekore edilmiş mekanlar için tercih edilebilecek tasarımlar arasındadır. Hazır perde grupları da modern perde sistemleri arasında yer alır. Bunlara en iyi örnek; jaluzi perde, dikey perde çeşitleri, zebra perde ve stor perde sistemleridir. Hazır perde tasarımlarının getirmiş olduğu diğer bir avantaj ise uygun fiyatlı perde modelleri arasında yer almalarıyla birlikte pratik olmalarıdır.

Klasik dekore edilmiş evlerde perde seçimi nasıl olmalı?

Klasik dekore edilmiş alanlarda altın, prinç, bronz perde aksesuarları ile tasarlanmış perdeler tercih edebilirsiniz. Kumaş seçimi ise mobilya ve döşemelik modeline göre yapılabilir. Perde tasarımını belirleyici etkenler arasında perde aksesuarları, kumaş tercihleri ve süslemeler önemli etkendir. Klasik mekanlarda kullanılabilecek kumaşlar; parlak veya yarı mat ipek, tafta, organze ve benzeri seçeneklerdir. Halı, metal aksesuarlar, aydınlatma, mobilya modelleri, kumaş aksesuarlar da önemli etkenler arasındadır.

Tasarımlarınıza göre uygun onlarca çeşitli perde türleri Serkan Perde'de..

Perde tasarımını etkileyecek belirleyici birden fazla etken olduğu için bize danışmadan karar vermeyin.
Hızlı İletişim

Salonda perde seçimi nasıl olmalı?

Salonlar modern ve klasik görünümleri ile evimizin en önemli alanlardan biridir. Misafirlerimizi ağırladığımız alanlarda perdenin de salonumuza uygun bir tasarımda olması gerekir. Salonda kullanılan mobilya, duvar rengi, aksesuar, halı, aydınlatma, aksesuar, pencere yapısı ve tasarımı salon perde dekorasyonunu belirleyici etkendir. Mekanizmalı perdeler kullanım açısından ve gelişen tasarımları ile günümüzde en çok tercih edilen salon perde  modelleri arasındadır.

Bebek odası ve çocuk odasında perde seçimi nasıl olmalı?

Bebek ve çocuk odalarında, jaluzi, stor, katlamalı türü mekanizmalı perde tercih edilecekse, tercih edilecek renkler, çocuğunuzun sağlıklı gelişimine yardımcı olmalı. Kaliteli bir uyku için, karartma stor veya kumaş türü güneşlikler seçilmeli. Perdeler pencere genişliklerinde tasarlanmalı, bu odanın geniş görünmesine katkı sağlar.

Genç odasında perde seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

Gençler dinamizmin simgeleridir. Bu tür odalarda kullanım kolaylığı, renk ve desen önem taşır. En önemlisi odada gençlerin kendi izlerini bulabilmeleridir. Bu yüzden perde cinsi ve renk seçiminde kesinlikle katkıları olmalıdır. Çalışırken, okurken veya eğlenirken perdeleri de bu amaca hizmet etmeli. Stor, ahşap jaluzi, ahşap stor, jaluzi, zebra veya katlamalı perde tipi mekanizmalı perdeler uygun seçenekler arasında yer alır. Bu tip perdeler pencere genişliğinde yapıldığından, odanın geniş görünmesine de katkı sağlar. İşlevselliği ve estetiği arttırmak için, yine pencere genişliğinde sağda ve solda iki parça olmak üzere yere kadar tül veya kumaş kullanılabilir. Tüm yatak odalarında önerdiğimiz gibi, kaliteli bir uyku için, karartma, blackout kumaşlar astar veya güneşlik olarak kullanılmalı.

Her odanın ruhuna ve hitap ettiği yaşa göre farklı tasarımlar sunuyoruz.

Zevkinizi her odada farklı yansıtmanın farkını Serkan Perde ile yaşayın.
Hızlı İletişim

Perdeleri uzun süre kullanmak için ne yapmak gerekir?

Kumaş ve tül temizlik talimatlarına uymanız gerekir. Yeni nesil kumaş ve tüller kirlenmeyi geciktirici kimyasallarla aprelenir. Bu yüzden sık temizleme yapılmamalı, bunun yerine haftada bir elektrik süpürgesi ile üzerinde biriken toz alınmalıdır.

Perde mekanizmasının temizliği nasıl yapılır?

Bu tür perde temizliği için öncelikle kumaşının yıkanabilirliğini öğrenmeniz gerekir. Bizden alacağınız perdelerin temizliği kolay bir işlemden geçmektedir. Köpüklü sünger veya yumuşak bir bez yardımı ile kolayca perdelerinizin temizliğini yapabilirsiniz.

Perde fiyatları neden bu kadar değişken?

Fiyat; yapılan iş, kullanılan malzeme, verilen söz, harcanan zaman ve firma hizmet anlayışına göre farklılık gösterebilir. Fiyatın belirlenmesinde en önemli etken, kaliteli hizmet ve üründür. Markanın güvenilirliği, zamanında teslim, müşteri odaklı hizmet bu etkenler arasındadır. Birbirine benzer ürünü farklı fiyata farklı yerlerden alabilirsiniz. Ürün sadece başlangıçtır. Özellikle perde bileşenlerden oluşan bir bütündür; ölçü, aksesuar, kumaş, astar, tül, tasarım, model, dikiş, montaj. Perde yaptırdığınızda bu bileşenlerin tamamını birlikte alırsınız. Alınan bu paketteki her bir ürün ve hizmet hatasız ve doğru seçilmelidir. Ürünlerin hatasız ve doğru seçilebilmesi için firmanın bilgi ve tecrübesi (donanımları) maliyeti etkileyen faktörler arasında yer alır. Bileşenlerin birinde hizmet hatası veya düşük kaliteli ürün kullanıldığı takdirde çıkacak sonuç kaçınılmazdır.

Uzun ömürlü, dayanıklı ve kullanışlı ürünler Serkan Perde'de.

Perde ve mekanizma bakımlarınızı ve yenilemelerinizi Serkan Perde olarak profesyonel ekibimizle yapıyoruz.
Hızlı İletişim

0 Farklı Model

0 Bağımsız Proje

0 Mutlu Müşteri

Mağzamızda yüzlerce çeşitle hizmetinizdeyiz.

Serkan Perde İzmit merkezinde yer alan mağazasında yüzlerce çeşit ürün ile yaşam alanlarınız için ideal, şık ve güncel perde ile özel koleksiyonları sizler için sunar.

Vakit Nakittir

İşi uzmanına bırakın, gereksiz işlemlerle uzun süren montajlarla, hatalı işlemlerle vakit kayvbetmeyin.

Ekonomik Fiyatlar

Kalite her zaman en pahalısı değildir. Serkan Perde kaliteyi uygun maliyetlerle sunuyor.

İçinize sinen tasarımlar

Satın aldığınız tasarımın örnek uygulamalarını inceleyerek içinize sinmeden almayın.